Trénink ke spolupráci při ošetření

5 lekcí

Chcete si potrénovat základy k ošetření se souhlasem online? Nestačí vám návody z knížky nebo internetu, protože vám chybí okamžitá zpětná vazba? Máte problém ostříhat pejskovi drápky, nakapat mu do očí nebo uší, podívat se mu na zuby? Potřebujete naučit psa, aby se nechal v klidu prohlédnout?


Co je ošetření se souhlasem a proč to učit

Tohle asi nejlépe vysvětlím na příkladu. Málokdo z nás chodí rád k zubaři. Představte si navíc takového, který sice bude svou práci výborně umět, nicméně s lidmi už mu to tak dobře nepůjde. A protože nebude vědět, jak na to, nebo ho to ani nebude zajímat, zvolí nejjednodušší metodu. Přiváže vás ke křeslu a začne s ošetřením. Bude to bolet, ale vy se nebudete moct ani pohnout. Občas na vás zakřičí. Jak vám bude? Půjdete k němu i příště? Pokud si budete moct vybrat, tak asi ne. A teď si představte zubaře, který si s vámi domluví signál, který když vydáte, on přestane dělat to, co právě dělá. Třeba zvednete ruku. Začne s ošetřením a vás to začne bolet. Možná budete chtít vyzkoušet, jestli dohoda platí, zvednete ruku a on přestane. Možná to pak vyzkoušíte ještě jednou nebo dvakrát. Anebo vůbec, protože to přece zvládnete!

O co tedy vlastně jde? Jde o vaší kontrolu nad situací. Jakmile můžete ovlivnit to, co se právě děje, vydržíte víc. A psi to mají úplně stejně.

Co se bude v kurzu dít

Ať už má váš pejsek jakýkoliv problém, důležité jsou právě ty základy. V prvních pěti lekcích se zaměříme na jednotlivé pozice psa při ošetření, na jeho výdrž v pozici, ke které budeme postupně přidávat rušivé elementy, na nácvik omezení psa v pohybu, náhubek a prohlídku tlapek, uší, očí a zubů. A hlavně na to, aby pochopil STOP signál, kterým může cokoliv z toho všeho zastavit.

Jak to bude probíhat

Budeme se scházet na platformě ZOOM jednou týdně (odkaz dostanete před zahájením kurzu, bude platný po celou dobu jeho konání), záznam budete mít poté k dispozici. Dostanete také veškerý materiál v PDF nebo videa k tréninku. Během následujícího týdne budete (pokud možno) denně aspoň chvilku trénovat, aby byl na další lekci patrný pokrok. Nebudete to tedy nechávat jen na naše setkávání, to by nestačilo 🙂

Lekce trvá 45 min. Tato cvičení jsou pro psy náročnější, a protože chceme, aby pes byl po celou dobu spokojený a vytvářel si k ošetření kladný vztah, je ideální cvičit kratší dobu, zato častěji.

Jednotlivé lekce se budou nahrávat jen pro potřeby kurzistů, nikdo jiný k nahrávkám nemá přístup. Pokud chcete mít přístup Vy, budete potřebovat účet na Google a mailovou adresu, která je s tímto účtem spojená. Tu mi prosím pošlete. Odkaz na záznam dostanete na mail vždy po lekci.

Po ukončení kurzu budete mít možnost se přidat do moderované skupiny na FB, kam budete moct přidávat svá videa z tréninku a po dobu jednoho měsíce se mnou konzultovat případné problémy, nebo se pochlubit svými úspěchy 🙂

Co budete potřebovat

  • Kameru. Bez té to nepůjde. Stačí samozřejmě ta v notebooku.
  • Pamlsky, které pejskovi opravdu chutnají. Měly by být malé (asi jako nehet od malíčku) a ideálně poloměkké nebo měkké, aby je pes nemusel dlouho kousat.
  • Malou misku na pamlsky.
  • Židli nebo stoličku, na kterou pes bez problémů položí hlavu, když stojí.
  • Deku na zem na ležení
  • Náhubek

Kdy začínáme

ve čtvrtek 1.6.23 18:30-19:25


Přihlašování

Kolik ještě máme míst: 3

Kolik to stojí: 1490,- / 5 lekcí

Číslo účtu: 160278888/0300

Rychlá QR platba:


Přihláška

POZOR přihláška je platná až po zaplacení, poté také dostanete potvrzení na mail.