SEBEKONTROLNÍ INTENZIVKA

Víte, jaký je rozdíl mezi sebekontrolou psa a naší kontrolou psího chování?

Mívám klienty, kteří přijdou s tím, že pes má sebekontrolu a vzápětí to dokazují upuštěným pamlskem a slovem NESMÍŠ! A pes čeká, kdy smět bude. Zvládnuté to mívají perfektně. Problém ovšem je, když pes sám něco najde a páníček to nevidí. Pak neřekne NESMÍŠ a pes to slupne raz dva. Většinou to problém nezpůsobí, ale někdy ano a velký.

Jaký je tedy rozdíl? Sebekontrola znamená, že pes si sám od sebe něco nevezme nebo neudělá. Třeba si nesundá z linky čerstvě naklepané řízky, neobslouží se bábovkou připravenou na konferenčním stolku pro návštěvu, nevecpe se první do dveří, nevyskočí z auta hned po otevření atd. atp. až po to, že neprožene veverku nebo holuba. A ne proto, že mu to zakážu, neudělá to, protože se naučil, vzít, nebo udělat nějakou věc až po „konzultaci“ se mnou, po mém souhlasu, případně se naučí některé věci prostě nedělat vůbec. Pokud nesouhlasím, nemá s tím problém, protože dostane odměnu jen za to, že si danou věc nevzal nebo neudělal. Sebekontrola se v první řadě učí právě na jídlo (a třeba hračky), protože je to celkem jednoduché (alespoň ve srovnání s veverkou), ale nakonec to ovlivní celou řadu dalších psích problémů, jako je lovení, reaktivita, zdrojové chování a další.

Trénink sebekontroly by měl patřit mezi povinné předměty v tréninku psů, stejně jako je chůze na vodítku nebo přivolání.

Kontrola je asi jasná, je o tom, že musíme psa stále sledovat, hlídat si řízky a případně zakazovat a povelovat. A to je někdy otrava. Nedejbože, když musíme někam odběhnout nebo se otočit. Kontrola většinou funguje jen tehdy, když je kontrolor přítomný a dává pozor.


Co je obsahem kurzu:

Ve třech lekcích (1 lekce = 75 min.) se naučíte pomocí her jak na to. V první lekci to vezmeme hezky od začátku, čeká vás hra Tvoje volba, kde i pokud ji znáte, možná děláte malé chybky, kvůli kterým se nemůžete posunout. A pokud je neděláte, rychle si začátek zopáknete a postoupíte ke složitějším věcem. Ve druhé a třetí lekci vás čekají pokročilejší hry, které kombinují sebekontrolu s odložením, s přivoláním a dalšími cviky. Dostanete také návody, jak si připravit tréninkové situace venku a jak využít to, co se právě děje, k dalšímu tréninku.

Tento kurz dá vašemu psu základ pro další trénink nelovení, bez tréninku sebekontroly se neobejdete.

Nebude to lehká cesta, to vám můžu slíbit. Budete muset opravdu trénovat, protože samo se to neudělá 🙂 Budete muset trénovat mezi lekcemi, protože jinak nedosáhnete pokroku a nezvládnete další úkoly. Občas vám to nepůjde, ale vy to překonáte. Protože, a to je to hlavní, trénink bude hra, žádný dril!

Pro koho je kurz vhodný:

Pro všechny. Pro štěňata, puberťáky i dospěláky. Pro psy, kteří se potýkají s nějakým problémem (reaktivita, bázlivost atd.). Pro psy, jejichž páníčci se potýkají s nějakým psím nežádoucím chováním (lovení, požírání čehokoliv, co najdou). Pro „líné“ páníčky, kteří chtějí, aby se pes ohlídal sám a nemuseli ho stále kontrolovat.

Jak to bude probíhat:

Budeme se potkávat prostřednictvím platformy ZOOM. Vy si nic stahovat nemusíte, před zahájením kurzu dostanete odkaz, který bude platný po celou dobu konání.

Jednotlivé lekce se budou nahrávat pro potřeby kurzistů, nikdo jiný k nahrávkám nemá přístup. Pokud budete chtít mít přístup Vy, budete potřebovat účet na Google a mailovou adresu, která je s tímto účtem spojená. Tu mi prosím pošlete. Odkaz na záznam dostanete na mail vždy po lekci.

Co budete potřebovat:

  • Kameru. Bez té to nepůjde. Stačí samozřejmě ta v notebooku.
  • Vodítko.
  • 2 menší hlubší misky (např. plastové Ikea)
  • Psí pelech (lehátko, matrace…)
  • Pamlsky, které pejskovi chutnají (dvou hodnot: superextra pamlsky a třeba granule, nebo to, čím běžně odměňujete)

Kdy začínáme:

v pondělí 9.10.23 (další lekce 16., 23.10.) v 18:00

Kolik ještě máme míst:

2 (z 6)

Kolik to stojí:

3 lekce/1100,- (v ceně jsou i návody ke hrám, které dostanete na mail vždy po lekci)

POZOR! Přihláška je platná až po zaplacení, poté také dostanete potvrzení na mail.

Číslo účtu160278888/0300


Přihlašování:

Přihlášky posílejte na mail barbaka.dog@gmail.com nebo použijte formulář níže.